У довгій дорозі з Чорнобиля

Сьогодні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Велика шана і повага тим, хто пожертвував своїм здоров’ям і життям у боротьбі зі страшною техногенною катастрофою.

Ще не одну сотню років ми відчуватимемо результати непрофесійності, безвідповідальності та халатності чиновництва. Ми не маємо права забути цю сторінку нашої історії, як і тих, хто ліквідовував наслідки аварії.

«Авральне ведення будівельних робіт на IV енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, низька якість їх виконання, приписки невиконаних обсягів зумовили неякісну систему автоматичного захисту реактора. Якби було дотримано технологічних норм автоматичного захисту, радіоактивна маса не вирвалась би в атмосферу з усіма відомими наслідками для людей та природи. У зв’язку з неготовністю IVблоку через незабезпечення його аварійного захисту Будбанк як член державної комісії не підписав акт введення його в експлуатацію (прим. – Володимир Матвієнко займав на той час посаду керуючого Українською республіканською конторою Будбанку СРСР). Але ніхто на це не зважив. Правовий нігілізм спричинив жахливу техногенну катастрофу».

Володимир Матвієнко «Самотужки по життю»

В. Матвієнко в соціальних сервісах

© Усі права захищені. Використання матеріалів дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання).
про проект