Концерти "Україно-мати, бережи синів"на території АТО

Концерти "Україно-мати, бережи синів"на території АТО

15 і 16 жовтня зусиллями Володимира Матвієнка, активістів та волонтерів були організовані патріотичні концерти в Бахмуті та Краматорську.

Програма складалася із патріотичних пісень, пронизаних любов’ю до Батьківщини, сумом за втраченими синами України та вірою в світле майбутнє. Всі композиції написані на слова Героя України, Заслуженого діяча мистецтв України Володимира Павловича Матвієнка виконували Народні та Заслужені артисти України. Концерти відкривав боєць АТО Дмитро Примаченко зі знаковим віршем Володимира Матвієнка «Заповідане». Сьогодні надзвичайно актуально звучать рядки з цього твору:

Україно – мати,

Долю бережи, –

Щоб не впали хлопці

На твоїй межі.

Мамо – Україно,

Ми ж не цвіт-полин,

За твою свободу

Станем – як один!

Ведучим концертів став Народний артист України Володимир Оберенко, який декламував поезію, спілкувався із залою та закривав концерт уже знаковими піснями «Сини України» та «Марш патріотів».

Розпочинала музичну складову вечору Заслужена артистка України із драматичними піснями «Чорний ворон» та «Сибірський вальс», а після – виконала композицію сповнену віри та надії – «Прилетіли лебеді».

Народний артист України Олександр Василенко продовжив концерт патріотичними піснями «Героям слава!» та «Повстань, Україно!», а наступна пісня «Повертайтесь живими з війни», присвячена всім військовим, змусила залу піднятися. Адже найвищою цінністю є життя людини, а боєць завжди готовий пожертвувати ним заради Батьківщини. Це викликає тільки захоплення та повагу.

Заслужений артист України Семен Торбенко подарував слухачам композицію «Люблю я свою Україну», а також глибоку та сповнену трагізмом пісню про Другу Світову війну «Маки червоні».

Після цього на сцену вийшов Заслужений артист України Василь Волощук, який виконав композиції «В серці маю Україну» та «Поліські в’язи», а також зіграв чудову інструментальну композицію на скрипці.

Як вже згадувалось раніше, закривав концерт його ведучий – Народний артист України Володимир Оберенко з піснями «Марш патріотів» та «Сини України».

Володимир Матвієнко виступив не тільки автором композицій, а також ідейним натхненником та організатором заходу. Володимир Павлович дуже занепокоєний подіями на сході країни і намагається власною творчістю підтримати бойовий дух українських військових, а також долучити місцевих жителів до українського поетичного слова та музики.

15 жовтня концерт відбувся в Бахмуті. Це місто було обрано не випадково, адже Володимир Матвієнко є його почесним громадянином. Саме з цього невеликого містечка починалася кар’єра фінансиста. Тут він досягнув своїх перших успіхів – у 25 років став керуючим Артемівським відділенням Донецької обласної контори Будбанку СРСР.

Бахмут зустрів концерт тепло – зала була заповнена глядачами різного віку: дітьми, військовими, пенсіонерами, молоддю. Разом з артистами вони співали пісні про Україну, дякували захисникам, спілкувалися. 50 найактивніших глядачів отримали річну підписку на «Літературну Україну». Ми дарували книги та пісні, нам дарували незабутні враження.

Після концерту чоловічий актив організаторів вирушив на передову до 12-го окремого мотопіхотного батальйону для того, щоб доставити допомогу, а також згадати і свій час перебування на службі, адже організатори заходу не з книжок знають, що таке війна.

16 жовтня з концертом відвідали Краматорськ. Військові та місцеві жителі із задоволенням слухали концертну програму, а найкращою подякою стало запрошення проводити якнайбільше подібних заходів.

Бібліотеки обох міст поповнились книжками Володимира Павловича Матвієнка, як спеціалізованою науковою літературою, так і поетичними збірками. Книги з віршами міг отримати кожен охочий, а для військових була підготована спеціальна невелика збірочка патріотичних віршів «Україно-мати, бережи синів» для підтримання бойового духу.

Варто зазначити, що поїздка мала і волонтерську місію. Після концертів всі організатори вирушили до штабу 101-ї бригади охорони Генерального штабу ЗСУ. Завдяки Яні Сингаєвській захисники отримали військовий одяг та авто, а Наталія Степанова передала харчі та військове приладдя.

Також в рамках поїздки було вручено відзнаки від ГО «Захисники України» воїнам на передовій, а також листи та малюнки від дітей з київських шкіл.

Окрема подяка бійцям 101-ї бригади за теплий прийом, смачний обід та повчальну екскурсію.

Велике спасибі за підтримку та сприяння Київська міська спілка ветеранів АТО, Артемівське музичне училище ім.І.Карабиця, палацу культури «Будівельник» та Бахмутській міській адміністрації.

Закликаємо всіх долучатися до нашої діяльності. Слава Україні!

 

В. Матвієнко в соціальних сервісах

© Усі права захищені. Використання матеріалів дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання).
про проект